Korzystając z lakierów hybrydowych mamy mniejszy wybór niż gdy decydujemy się na tradycyjne lakiery

Lakiery hybrydowe dają możliwość stworzenia tradycyjnego French Manicure, jak i nałożenia wzorków na paznokcie. Dodatkowo, to właśnie na hybrydach stworzymy niesamowity efekt "sweterkowych paznokci" - szczególnie popularnych w czasie jesieni i na Święta Bożego Narodzenia. Na hybrydach doskonale trzymają się kryształki, pyłki. Można stworzyć na nich bardzo dobry efekt ombre na paznokciach, a także nałożyć naklejki. Dodatkowo, lakiery hybrydowe sklep występują w tak wielu odcieniach i kolorach jak tradycyjne lakiery do paznokci. Mimo że hybrydy są stosunkowo nowym produktem - pojawiły się zaledwie kilka lat temu, to jednak oferta błyskawicznie się tutaj poszerza. Producenci lakierów hybrydowych prześcigają się w pomysłach na urozmaicenie palety kolorów oraz w stałym ulepszaniu składu lakierów. 

Lakiery hybrydowe są tylko dla kobiet o doskonałej kondycji paznokciach

Często powtarzanym mitem jest ten związany ze szkodliwością lakierów hybrydowych. W rzeczywistości największe kontrowersje powinna wzbudzać lampa do paznokci, która niekiedy działa jak solarium i nie należy przesadzać z częstotliwością jej używania. Same lakiery natomiast nie odznaczają się większą toksycznością niż lakiery tradycyjne. Lakiery hybrydowe mogą być używane nawet przez kobiety o słabych, kruchych paznokciach. Baza do lakieru do paznokci, która jest wykorzystywana do zabezpieczania płytki paznokcia przed nałożeniem hybrydy działa spajająco i uspokajająco na słabe paznokcie. Dzięki niej możliwe jest zapuszczenie dłuższych paznokci - o takiej długości, która byłaby nieosiągalna bez lakieru właśnie. Chroni ona płytkę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i zabezpiecza przed ułamaniem się. 

Lakiery hybrydowe szkodzą zdrowiu

To często powtarzany mit. Lakiery do paznokci są substancjami pochodzenia syntetycznego i lepiej nie wdychać oparów wydostających się ze słoiczka. Jednak samo nakładanie hybryd nie jest zakazane kobietom w ciąży. Kontakt skóry z hybrydą jest znikomy - wszak ma on kontakt jedynie z martwym elementem naszego ciała, czyli z paznokciem (chronionym przez bazę). Szkodliwe jest zdejmowanie hybryd za pomocą pilnik. Może wówczas dojść do przepiłowania płytki paznokcia i uszkodzenia struktury skóry głębokiej. Samo dotykanie manicure oraz fakt, że pomalowanymi paznokciami sięgamy po jedzenie nie jest powodem do niepokoju - top coat nakładany na lakier jest obojętny dla zdrowia i nie utlenia się.