Nie możesz się doczekać randki, ale obawiasz się, że zabraknie Wam tematów do rozmowy? Chcesz uniknąć niezręcznej sytuacji, ale nie wiesz, jak się do tego przygotować. Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych porad, dzięki którym randka zakończy się happy endem.

Jak przygotować się do randki?

Pierwsze randki są zazwyczaj stresujące i budzą w nas lęk. Nie wiemy, czego się spodziewać i jak się zachować, by zrobić dobre wrażenie. Nie znamy tej osoby na tyle, by czuć się w pełni swobodnie i przewidzieć jej reakcje na nasze słowa. Często boimy się, że powiemy coś głupiego i się ośmieszymy. Jeśli obawiasz się, że podczas randki zabraknie Wam tematów do rozmów i nie chcesz doprowadzić do krępującej ciszy, warto odpowiednio przygotować się do spotkania. Dobrze jest mieć kilka awaryjnych tematów i poruszyć je, gdy nagle nie będziesz wiedziała, o czym pogadać z chłopakiem. Zastanów się, co ciekawego robiłaś w ostatnim czasie, może zdarzyła Ci się jakaś zabawna sytuacja albo widziałaś film, który zrobił na Tobie wrażenie. Możesz zapytać chłopaka o jego zainteresowania, dowiedzieć się, jakie ma plany na wakacje lub czy wybiera się niebawem na jakiś koncert.

Zadawaj pytania i bądź ciekawym rozmówcą

Zadając pytania, pokazujesz, że interesujesz się chłopakiem. Daj szansę, żeby się wypowiedział i podzielić się z Tobą tym, co go interesuje. Jeśli zobaczysz, że ma problem z rozpoczęciem rozmowy i jest zestresowany, przejmij inicjatywę. Dobrze jest zadać mu jakieś pytanie, żeby mógł się otworzyć. Pamiętaj jednak, że randka nie powinna wyglądać jak wywiad. Nie wypytuj go od razu o wszystkie szczegóły i nie bądź zbyt ciekawska. Słuchaj uważnie i nawiązuj do jego wypowiedzi, ale daj też coś od siebie. Podziel się interesującą historią i opowiedz mu trochę o swoich pasjach. Jeśli opowiesz o tym, co lubisz robić i w czym jesteś dobra, na pewno zrobisz dobre wrażenie i zaimponujesz chłopakowi.

Co zrobić, gdy podczas randki skończą się wspólne tematy?

Może się tak zdarzyć, że po krótkiej rozmowie nastanie złowroga cisza. Tego momentu wszyscy obawiamy się najbardziej. Co teraz? Jak się zachować i jak szybko zmienić temat? Przede wszystkim - uspokój się! Nie ma co panikować. Przecież chwila ciszy to nic złego. Nie oznacza wcale, że się nie dogadujecie i nigdy więcej się nie umówicie. Takie sytuacji się zdarzają i są zupełnie normalne, zwłaszcza wtedy, gdy oboje jesteście zdenerwowani i za bardzo skupiacie się na tym, by spodobać się drugiej osobie. Spróbuj zachować spokój i rozluźnić atmosferę. Zawsze możesz obrócić sytuację w żart i wspólnie zastanowić się, co zrobić z tą “problematyczną” ciszą. Jeśli jednak czujesz, że zjada Cię stres, ulotnij się na chwilę i np. skocz na chwilę do toalety. Będziesz miała chwilę, żeby zastanowić się, nad dobrym tematem lub szybko poradzić się swojej przyjaciółki. Pamiętaj też, że czasem, zamiast myśleć i mówić, lepiej jest działać. Możesz zaproponować zmianę otoczenia. Wejdźcie do kawiarni, wybierzcie się na spacer albo przejażdżkę hulajnogami. Wspólne działania mogą Was zbliżyć do siebie i wzmocnić relację dużo bardziej, niż długie godziny rozmów.