Wakacje to czas beztroskiej zabawy z przyjaciółmi, odpoczynku nad brzegiem morza i odkrywania nowych miejsc. W okresie letnim powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację swoich włosów. Dowiedz się, jak sprawić, by pozostały one zdrowe i nie utraciły swojego blasku. 

Nawilżenie włosów

Podczas słonecznych dni nasze włosy stają się kruche i suche. Z tego powodu warto pamiętać o ich odpowiednim nawilżeniu. Woda morska ma wysokie pH i może być bardzo szkodliwa dla włosów. Dla skutecznej ochrony warto zainwestować w kosmetyki, które mają pH odpowiednie dla włosów (4.5-5.5). Przed wakacyjnym wyjazdem koniecznie zastanów się, jaki produkt pielęgnacyjny będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni i dopisz go do listy niezbędnych rzeczy.  

Olejowanie włosów

Warunki atmosferyczne w okresie letnim nie sprzyjają naszym włosom. Najwięksi wrogowie to oczywiście słońce, wysoka temperatura, suche powietrze i słona woda. Jeśli chcesz zachować włosy w dobrej kondycji, stosuj olejki, które zabezpieczą je przed szkodliwymi czynnikami. Pamiętaj, by wmasowywać olejki regularnie, najlepiej dwa razy dziennie. Poranne nawilżenie zabezpieczy włosy na cały dzień, natomiast wieczorne - głęboko je odżywi i przyniesie ukojenie.  

Ochrona włosów przed słońcem

Włosy narażone na ostre promieniowanie słoneczne szybki staną się przesuszone i matowe. Aby temu przeciwdziałać, ochraniaj włosy - do tego celu możesz wykorzystać przeróżne nakrycia głowy. Taki dodatek ożywi Twoją stylizację, a jednocześnie będzie stanowił skuteczną ochronę włosów i skóry głowy. Do wyboru masz między innymi: kapelusze, czapki z daszkiem, chusty i bandany. Warto przetestować różne rozwiązania i znaleźć nakrycie głowy, w którym będziesz czuć się najlepiej. 

Częste mycie włosów

Z powodu wysokich temperatur w wakacje pocimy się bardziej, a co za tym idzie - częściej musimy myć włosy. Po powrocie z plaży należy dokładnie spłukać tłuste olejki, sól, piasek i kurz. Koniecznie jest również nałożenie odżywki, która ułatwi rozczesanie splątanych włosów. Co 2-3 warto również zastosować maskę silnie nawilżającą. Najlepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie jej na włosach na dłuższą chwilę, a następnie spłukanie jej chłodną wodą. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu zdrowych i silnych włosów, taka codzienna pielęgnacja powinna wejść Ci w nawyk.