Chciałabyś mieć mocne i długie paznokcie, ale ciągle masz problem z ich zapuszczeniem? Istnieje kilka prostych sposobów, dzięki którym Twoje paznokcie będą ładne, zdrowe i zadbane. Oto kilka z nich!

Zdrowa i zbilansowana dieta

Twój styl życia i dieta mają wpływ nie tylko na dobre samopoczucie i kondycję, ale również na wygląd Twojej skóry, włosów i paznokci. Twoja dieta powinna zawierać dużo witamin oraz być bogata w żelazo i cynk. Jeśli mimo zdrowej diety masz problemy z cerą i paznokciami, warto przetestować suplementy diety. Niektóre z nich przyspieszają porost włosy i paznokci. Jeśli jednak nie ma takiej konieczności, lepiej będzie, jeśli skupisz się na spożywaniu zdrowych i pełnowartościowych posiłków.

Piłowanie paznokci i nakładanie odżywki

Paznokcie, które często się łamią i mają tendencję do rozdwajania się, należy systematycznie skracać. Pamiętaj jednak, aby piłować paznokcie w jedną stronę, by nie osłabiać płytki. Do tego celu użyj delikatnego, papierowe pilniczka. Jeśli nie masz zbyt dużego kłopotu z łamliwością paznokci, postaraj się nie piłować ich zbyt często - to może je osłabić. Jeśli często malujesz paznokcie, pamiętaj, by przedtem nałożyć bazę. Dobrym pomysłem będzie również stosowanie odżywki. Do zmywania paznokci stosuj zmywacz, który nie zawiera acetonu. Ta substancja działa bardzo niekorzystnie na płytkę. 

Bądź ostrożna i uważaj na swoje paznokcie

Paznokcie często pomagają nam przy zdrapywaniu naklejek, myciu naczyń czy otwieraniu różnego rodzaju opakowań. Nawet codziennie, drobne czynności, takie jak np. otwieranie puszki z napojem, mogą osłabić nasze paznokcie i narazić je na uszkodzenie. Staraj się unikać tego typu sytuacji i spróbuj oszczędzać swoje paznokcie. Jeśli używasz środków chemicznych czy detergentów (kiedy np. musisz umyć podłogę czy okno), zakładaj gumowe rękawiczki. Staraj się przewidzieć sytuacje, które mogą zaszkodzić Twoim paznokciom i je osłabić.