Hobby to czynność, którą możemy wykonywać w czasie wolnym. To coś, co sprawia nam dużą przyjemność i zapobiega nudzie. Podpowiadamy, jak znaleźć pasjonujące hobby i dlaczego w ogóle warto!

Co nam daje hobby?

Znalezienie hobby rozwija nasze zainteresowania, czasem może pomóc w nauce, a kiedyś nawet zmienić się w prawdziwy zawód. Poza tym, gdy mamy jakieś hobby, którym możemy dzielić się z innymi, całkiem możliwe, że dzięki niemu poznamy nową paczkę przyjaciół, a może nawet i chłopaka! 

Jak znaleźć idealne hobby?

Niektóre z Was od zawsze wiedzą, że coś je kręci, ale jest też spora grupa, która w czasie wolnym tylko scrolluje Facebooka albo imprezuje... I oczywiście to też jest okej, ale warto dodać do tego jakieś hobby, które nas wyróżni i sprawi, że nie będziemy się nudzić.

Jak znaleźć pasję?

- Kółka zainteresowań - działają w każdej szkole i są najprostszym sposobem, by zobaczyć, czy podoba nam się jakiś sport czy zajęcia arystyczne 

- Internet - skoro i tak cały czas trzymamy nosy w telefonach, to skorzystajmy z nich, by poszukać jakichś ciekawych wydarzeń albo warsztatów organizowanych w naszym mieście 

- Znajomi - a może Wasi kumple mają fajną zajawkę, którą chcą Was zarazić? Wybierzcie się z przyjacielem na siłownię albo urządźcie z koleżanką seans kina alternatywnego i cieszcie się nowym, wspólnym hobby

- Rodzice - porozmawiajcie z nimi o tym, czym pasjonowali się w młodości i dajcie się zainspirować! Może tata ma w szafie ukryty stary aparat, którym namiętnie robił mamie zdjęcia 20 lat temu, a z kolej mama od zawsze uwielbiała gotować i z chęcią podzieli się z Wami sekretnymi przepisami?

- Wykorzystanie swoich predyspozycji - zastanówcie się, co lubicie robić i co przychodzi Wam z łatwością. Może to być jakaś drobna sprawa - na przykład pisanie wypracowań. Wtedy zaangażujcie się w tworzenie szkolnej gazetki albo załóżcie bloga. Każdy z nas ma jakieś większe lub mniejsze talenty, których odkrycie uczyni nas czas wolny dużo ciekawszym i na pewno zaprocentuje w przyszłości!