Spotkanie z rodzicami chłopaka to bardzo ważny moment, który często wiąże się ze sporym stresem. Każdemu zależy przecież na zrobieniu dobrego wrażenia. Dowiedz się, jak się zachować podczas pierwszego spotkania i zapunktować u rodziców Twojego chłopaka.  

Uśmiechaj się

Uśmiech na twarzy to podstawa. Nawet jeśli bardzo się denerwujesz, to postaraj się tego nie pokazywać. Nie musisz oczywiście tryskać radością i bez przerwy się szczerzyć, ale dobrze jest pokazać, że jesteś pogodna. Zachowuj się kulturalnie i pamiętaj o "dzień dobry" i "dziękuję". Patrzeć w oczy podczas rozmowy - to bardzo ważne. Dzięki temu będziesz wyglądać na szczerą i pewną siebie osobę. 

Ubierz się skromnie

Krótka spódnica, buty na wysokim obcasie i głęboki dekolt to nie najlepszy wybór na pierwsze spotkanie. Nie zakładaj zbyt wyzywających ubrań. Postaw na bardziej skromne ubrania. Oczywiście nie chodzi o to, byś porzuciła swój styl i założyła habit. Pamiętaj jednak, żeby nie wybrać zbyt prowokacyjnego stroju. Może on negatywnie wpłynąć na Twój wizerunek i źle się kojarzyć rodzicom Twojego chłopaka. 

Zachowaj niektóre sprawy dla siebie

Uważaj na swoje słowa. Bądź sobą i zachowuj się naturalnie, ale pamiętaj, że rodzice chłopaka to nie Twoi koledzy z klasy. Daruj sobie głupie żarty. Szanuj zdanie rodziców chłopaka, nawet jeśli się z nimi nie zgadzasz. Możesz oczywiście wyrazić swoją opinię, ale rób to grzecznie. Nie denerwuj się niepotrzebnie i nie podnoś głosu. Unikaj "kontrowersyjnych" tematów. Jeśli zrywasz się z ostatnich lekcji i masz jakieś nałogi, to lepiej zachowaj te informacje dla siebie. Nie oznacza to, że masz kłamać i udawać kogoś, kim nie jesteś, ale pamiętaj, że rodzice chłopaka nie muszą wiedzieć wszystkiego od razu. 

Mów komplementy

Każdy lubi słyszeć miłe rzeczy na swój temat i otrzymywać komplementy. Pochwalenie sukienki mamy chłopaka lub podziękowanie za pyszny obiad na pewno pomoże Ci dobrze wypaść. Nie musisz się podlizywać i przesadnie słodzić, ale zawsze warto powiedzieć coś, co sprawi im przyjemność. Pamiętaj, żeby we wszystkim zachować umiar, a przede wszystkim, żeby po prostu być sobą. Zgrywanie innej osoby nie jest dobrym pomysłem. Prędzej czy później rodzice zorientują się, jaka jesteś naprawdę, więc lepiej od razu bądź z nimi szczera.