Zarówno w skali całego kraju, jak i w stolicy istnieje wiele prywatnych uczelni kształcących w zakresie pedagogiki. Jak jednak wybrać wśród nich tę najlepszą? Z pewnością każdy przyszły student chciałaby jak najlepiej zainwestować swoje pieniądze w edukację. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zawód ten wymaga odpowiedniego przygotowania i obarczony jest dużą odpowiedzialnością. Aby dobrze przygotować się do jego wykonywania, warto udać się na Wydział Pedagogiczny Warszawskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.

Jakie możliwości daje WSP?

WSP daje możliwość uzyskania zarówno licencjatu, jak i tytułu magistra pedagogiki. Istnieje również szansa, by kształcić się podyplomowo. Wybór kierunków i specjalizacji jest szeroki. Przede wszystkim można się to kształcić z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz opiekuńczo-wychowawczej. Oferowane są kierunki z zakresu pedagogiki dla bezpieczeństwa i pedagogiki kulturowej. Również przyszli pedagodzy szkolny przygotują się tu do wykonywania tego zawodu. Studenci mogą także poznać tajniki mediacji szkolnych czy terapii pedagogicznej.

Dlaczego warto skorzystać z oferty WSP?

Kształcąc się w obszarze pedagogiki, warto zaufać WSP. Dlaczego? Po pierwsze wykłada tu wykwalifikowana kadra, która odpowiednio przygotowuje swoich studentów do wykonywania zawodu, zarówno w obszarze teoretycznym, jak i praktycznym. Szkoła stawia na innowacyjne i różnorodne formy kształcenia, wśród których wymienić można wykłady, konwersatoria, case study i e-learning. Dodatkowym atutem jest lokalizacja uczelni, która znajduje się w samym centrum Warszawy. WSP przygotowała kompleksowy i odpowiedni program studiów, dzięki któremu każdy słuchacz może rzetelnie przygotować się do wykonywania swoich obowiązków. Kształcenie kładzie nacisk na praktyczne umiejętności, a zajęcia w małych grupach pozwalają na indywidualny kontakt profesorów i wykładowców ze studentami. Dzięki temu panuje tam również życzliwa atmosfera, która sprzyja integracji i pozwala na realizowanie różnych projektów, takich jak warsztaty czy wyjazdy. Po szczegóły warto zajrzeć na stronę wsp.edu.pl.