Choć zrobienie tatuażu wydaje się być decyzją na całe życie, czasem okazuje się, że nie jest to prawdą. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby się go pozbyć. Zbyt pochopnie podjęta decyzja o zrobieniu sobie tzw. "dziary", czyli np. imię byłego już partnera, nieatrakcyjny dla nas graficznie obrazek - powodów może być wiele. Z pomocą przychodzi laserowe usuwanie tatuażu.

Jak usunąć tatuaż laserem?

Usuwanie tatuażu laserem przebiega wieloetapowo i wymaga serii zabiegów. Polega ona na wykorzystaniu promieniowania laserowego o określonej długości fali. Skóra, na której znajduje się tatuaż absorbuje to promieniowanie, dzięki czemu pigment oraz komórki go zawierające ulegają zniszczeniu. Po tym następuje kilkudniowy proces wchłaniania tych komórek przez układ limfatyczny, który potem wydala je z organizmu. Proces ten wymaga czasu, zwłaszcza w przypadku dużych i wielobarwnych tatuaży, jest jednak w pełni skuteczny.

Czu usuwanie tatuażu jest bolesne?

Usuwanie tatuażu może odbyć się pod znieczuleniem, choć na ogół nie jest ono potrzebne. Sam zabieg wywołuje dyskomfort podobny do strzelania na powierzchni skóry gumką recepturą  - nie jest więc przyjemny, ale często też nie wiąże się z bólem. Po zabiegu występują czasowe podrażnienia i przebarwienia skóry, które mogą wywoływać stan pieczenia lub swędzenia. Dolegliwości te skutecznie łagodzi krem nawilżający bądź natłuszczający.

Gdzie usunąć tatuaż?

Tatuaż należy usunąć w sprawdzonym i zaufanym miejscu. Przykładowo, we Wrocławiu jest to salon kosmetologii i medycyny estetycznej Coco-time, który oferuje laserowe usuwanie tatuażu laserem Q-Switch (sprawdź ofertę na https://coco-time.pl/usuwanie-tatuazu/. Jest to metoda ciesząca się dużą popularnością i skutecznością. W przypadku Coco-time zabieg przeprowadzany jest przez doświadczone osoby, które używają najnowszego sprzętu wysokiej jakości.

Wiele osób zastanawia się jak usunąć tatuaż. Jeśli nie sprawia on danej osobie już radości, warto się go raz na zawsze pozbyć. To prawda, że wymagane jest kilka zabiegów, które będą wiązać się z dyskomfortem. Skóra wróci jednak po kilku tygodniach do normy, pozwalając cieszyć się na nowo ciałem bez tatuaży. A wszystko to dzięki metodzie usuwania tatuaży z użyciem lasera Q-Switch, który zapewnia bezpieczeństwo.