Prawo jazdy, niezależnie od kategorii, nie powinno być traktowane jedynie jako dokument potwierdzający możliwość prowadzenia pojazdów określonego rodzaju. Powinno stanowić dowód rzeczywistych umiejętności kierowcy, tak by zapewnić jak największe bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego tak ważne jest wybranie szkoły nauki jazdy, która skutecznie pomoże przyswoić wiedzę niezbędną do zdania egzaminu, a także wykształcić prawidłowe odruchy i zachowania na drodze. Istnieją różne kategorie prawa jazdy, uwzględniające samochody oraz pojazdy jednośladowe - zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem niektórych z nich.

Kategoria AM

Pozwala prowadzić motorower lub lekki quad (do 350kg masy). Prawo jazdy AM to dobre rozwiązanie dla młodych pasjonatów motoryzacji - za zgodą rodziców można rozpocząć taki kurs, mając niespełna 14 lat. Niewielkie rozmiary pojazdów oraz małe ograniczenia związane z wiekiem kierowcy, powodują, że jest to kategoria, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem i stanowi dobry wstęp do świata motoryzacji.

Kategoria A1

Kolejne uprawnienia, które można uzyskać przed ukończeniem pełnoletniości - za zgodą rodziców, kurs można zacząć, będąc w wieku co najmniej 15 lat i 9 miesięcy. Zdanie egzaminu na prawo jazdy A1 pozwala prowadzić motocykl, którego silnik nie przekracza mocy 11kW i pojemności skokowej max. 125 cm3, oraz pojazdy z kategorii AM. Stanowi dobry punkt przygotowujący na zdobycie kolejnych uprawnień, pozwala na obycie się z prowadzeniem mniejszych motocykli i uzyskanie ważnego w motoryzacji doświadczenia.

Kategoria A2

Zdając egzamin na prawo jazdy A2, uzyskujemy prawo do kierowania motocyklami o mocy nieprzekraczającej 35 kW, czyli w praktyce - maksymalnie 47,59 koni mechanicznych i nie więcej niż 0,27 KM na jeden kilogram wagi pojazdu, oraz motocyklem trójkołowym o mocy do 15 kW. Dzięki zdaniu takiego egzaminu młody kierowca może znacznie skrócić swoją drogą do zdobycia kolejnych uprawnień - bez zdania kategorii A2, uprawnienia niezbędne, by prowadzić większe pojazdy jednośladowe (powyżej 125 cm3) można uzyskać dopiero po ukończeniu dwudziestego czwartego roku życia. Zdobycie prawa jazdy A2 pozwala podejście do tego egzaminu o cztery lata wcześniej.

Zapraszamy do skorzystania z naszej nauki jazdy. Oferujemy szkolenia w kategoriach A, A1, A2, AM, a także jazdy doszkalające. Dla wygody naszych kursantów gwarantujemy badania lekarskie i psychologiczne na miejscu. Prowadzimy kursy w trybie tradycyjnym, a także weekendowe i e-learningowe. Istnieje możliwość opłaty szkoleń w nieoprocentowanych ratach.