Związek opiera się przede wszystkim na zaufaniu, dlatego nie powinniśmy mieć przed sobą tajemnic. Dobrze jest szczerze i otwarcie rozmawiać o swoich uczuciach, jednak powrót do wspomnień przeszłości i analizowanie jej może być bolesne. Każdy z nas popełnił w życiu błędy i podejmował złe decyzje. Nie powinniśmy jednak oceniać człowieka na podstawie tego, jak zachowywał się kiedyś, ale jaki jest teraz. 

Ludzie się zmieniają

Nawet jeśli jesteś bardzo ciekawa przeszłości swojego chłopaka i chciałabyś poznać historie związane z jego byłymi dziewczynami, musisz zachować rozsądek. Wypytywanie go o każdy najdrobniejszy szczegół i analizowanie jego dawnych decyzji może zrodzić niepotrzebny konflikt. Niektóre wspomnienia mogą wywoływać w nas negatywne emocje i rozdrapać rany, dlatego niektóre sprawy lepiej jest przemilczeć. Poznajemy kogoś tu i teraz, więc powinniśmy oceniać go na podstawie tego, jak zachowuje się w teraźniejszości. Ludzie się zmieniają, szczególnie szybko dzieje się to w młodym wieku. Zbieramy doświadczenia, poznajemy mnóstwo nowych ludzi i zmienia się nasze otoczenie. Sama zastanów się, czy jesteś tą samą osobą, którą byłaś np. dwa lata temu. Być może zauważysz, że dojrzałaś, masz inne nastawienie do życia, słuchasz innej muzyki. Takie zmiany zachodzą również u Twojego chłopaka, więc nie krytykuj jego przeszłości i zaakceptuj ją taką, jaka jest. 

Nie da się zmienić przeszłości

Pamiętaj, że to, co się stało, już się nie odstanie. Czy tego chcemy, czy nie - musimy się z tym pogodzić. Nasze działania niosą za sobą różne konsekwencje, ale warto pamiętać, że jesteśmy tylko ludźmi i każdemu może się czasem powinąć noga. Musisz zaakceptować przeszłość chłopaka, jeśli chcesz budować z nim szczęśliwą relację. Ciągłe przypominanie dawnych sytuacji nie ma żadnego sensu. Nic to nie zmieni - może jedynie zaszkodzić. Chłopak może być zmęczony ciągłym wałkowaniem tego samego tematu, przez co może zacząć Cię unikać. W pewnym momencie może nie wytrzymać presji i zakończyć Waszą znajomość - zastanów się, czy gra jest warta świeczki.

Zaakceptujcie się takimi, jakimi jesteście

Nie możesz już na początku znajomości wymagać od chłopaka, że się zmieni i będzie zachowywał się inaczej. Nie możesz ciągle go krytykować i zwracać mu uwagi - taka relacja na pewno szybko się zakończy. Jeśli nie pogodzisz się z faktami i przeszłością chłopaka, prawdopodobnie zakończy się to rozstaniem. Ty będziesz mieć ciągły żal i pretensję, a on będzie czuł się atakowany. Pamiętaj, że Ty też masz za sobą pewną przyszłość i Tobie też mogły przydarzyć się sytuację, o których wolałabyś zapomnień. Weź to pod uwagę i zastanów się, czy czułabyś się komfortowo, gdyby chłopak bez przerwy wypytywał Cię o drażliwe sprawy. Pomyśl, jak byś się czuła, gdyby Twój chłopak robił Ci wyrzuty sumienia z powodu Twoich poprzednich związków. Zanim zaczniesz rozliczać chłopaka z jego przeszłości, postaw się w sytuacji odwrotnej i zastanów się, czy na pewno jest sens to robić.