Każda z nas chce wyglądać w szkole jak najlepiej. Można oczywiście założyć fajny T-shirt , modne jeansy i stylowe buty, ale największą naszą wizytówką jest twarz. Co zrobić, jeśli dotyka nas już burza hormonów i pojawiają nam się niedoskonałości? Jak wykonać makijaż do szkoły?

Przede wszystkim wtedy trzeba zadbać o podstawową pielęgnację cery. To właśnie teraz każda z nas powinna zainteresować się swoją cerą na poważnie, aby uniknąć bądź zminimalizować “nieprzyjaciół”. Gdy będziemy codziennie oczyszczać, tonizować i nawilżać skórę twarzy, dopiero ostatnim krokiem będzie makijaż. Nie jest on oczywiście koneczny. Jeśli nie czujesz potrzeby malowania się – nie ma takiego obowiązku. Dla wielu dziewczyn jednak delikatny makijaż poprawia komfort, będąc w szkole.

Jak wykonać makijaż dla nastolatki?

Makijaż do szkoły powinien być lekki. Nie tylko dlatego, aby nie rzucał się w oczy, ale także, by nie zapychał porów – czyli nie przyczyniał się do powstawania jeszcze większej ilości pryszczy. Poza tym nie w każdej szkole nauczyciele będą przychylnie patrzeć na to, że się malujesz – dlatego lepiej nie robić zbyt widocznego make-upu. Powinnaś zatem zachować umiar i zdrowy rozsądek. Delikatny makijaż jest idealny dla Ciebie także z tego powodu, że nie potrzeba wydawać na niego kroci. Tak naprawdę wystarczą Ci: korektor, puder i tusz do rzęs. A tutaj nieco rozbudowana lista i objaśnieniem, co do czego służy:

  • delikatny krem tonujący typu BB, który zastąpi ciężki podkład. Taki krem ujednolici cerę, nieco ją rozświetli, ale nie spowoduje efektu tapety,

  • korektor na ewentualne wypryski i zasinienia pod oczami. Jeśli masz zamiar używać jakichś cieni do powiek, korektor też świetnie sprawdzi się, jako baza pod nie,

  • puder – najlepiej transparentny (czyli nienadający koloru), aby nieco zmatowić przetłuszczającą się strefę T;

  • cień do powiek w beżowym, cielistym kolorze, który subtelnie rozświetli okolicę oczu,

  • czarny tusz do rzęs, który podkreśli Twoje oczy i ładnie wykończy makijaż,

  • pomadka do ust – najlepiej nawilżająca, bo taka będzie i odżywcza dla ust, i nada delikatnego blasku, co urozmaici makijaż w dolnej części twarzy.

Miej jednak świadomość, że jesteś piękna taka, jaka jesteś i Twoja uroda i charakter same najlepiej się obronią. Jeśli chcesz podkreślać naturalne piękno – spoko. Ale pamiętaj, że tutaj mniej znaczy lepiej. Jeszcze przyjdzie czas na szaleństwa z makijażem.