Czy wiesz, że pomimo tego, że najczęściej mówimy „drzwi PCV"to prawidłowa forma brzmi drzwi PVC? Jeżeli chcesz się o dowiedzieć więcej o drzwiach tego typu to zachęcamy do przeczytania naszego tekstu!

Czym są drzwi PVC?

Drzwi wykonane z polichlorku winylu najczęściej określane są mianem drzwi PCV. Nazwa ta wzięła się z błędnego połączenia zagranicznego skrótu PVC, który powstał od nazwy polyvinyl chloride ze skrótem wyprowadzonym od nazwy polskiej – PCW. Poprawnie powinniśmy mówić drzwi PVC. Polichlorek winylu jest wyjątkowo wytrzymałym polimerem syntetycznym, który cechuje się wysoką termo plastycznością. Właśnie ze względu na swoje świetnie właściwości użytkowe materiał ten wykorzystuje się do produkcji drzwi i okien. Do jego licznych zalet należy między innymi:

  • odporność na wysokie temperatury,
  • łatwość w pielęgnacji,
  • perfekcyjne właściwości izolacyjne,
  • niski koszt.

Czy drzwi PVC są bezpieczne?

Często można spotkać się z opinią, że drzwi PVC nie są bezpieczne ani ekologiczne. Niemniej jednak takie opinie w dużej mierze wynikają z nieświadomości oraz przyjmowania błędnego założenia, że materiał sztuczny musi być szkodliwy. Drzwi z PVC są w warunkach codziennego użytkowania całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Pamiętaj, że szkodliwe substancje mogą ulotnić się tylko w przypadku podpalenia produktu. Jeżeli chodzi o kwestię ekologii to ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, że produkty drewniane są bardziej przyjazne środowisku niż te z PVC.

Zalety drzwi wykonanych z PVC

Nie da się ukryć, że niska cena "drzwi PCV"przyciąga klientów. Niemniej jednak nie obniża ona jakości produktu. Taki produkt również nie wymagają konkretnej i czasochłonnej pielęgnacji, a także jest odporny na uszkodzenia. Kolejną rzeczą, która sprawi, że klienci tak często wybierają drzwi PVC jest ogromny wachlarz wyboru i możliwości aranżacyjnych jakie takie drzwi dają. Mogą występować w bardzo wielu wariantach kolorystycznych albo imitować barwę bądź fakturę drewna. Drzwi PVC nie będą jednak dobrym wyborem do produkcji bardzo dużych przeszkleń, czy fasad.

Łączenie materiałów PVC i aluminium

W obecnych czasach, gdy technologia stale idzie na przód powstały możliwości tworzenia nowych wzorów i produktów. Jedną z nowości, które zaczęły upowszechniać się na rynku w ostatnich latach, są produkty wykonane z PVC i aluminium. PVC może być łączone z tym materiałem w oknach i drzwiach tarasowych. Ramy od zewnętrznej strony mają nakładkę z aluminium, dzięki czemu produkt nabiera eleganckiego, a zarazem nowoczesnego wyglądu oraz daje możliwość pomalowania okna na dowolny kolor z palety RAL w stu procentach według gustu klienta. W środku profilu wykorzystano natomiast PVC, co sprawia, że cena produktu jest niższa niż w przypadku okien czy drzwi wykonanych w całości z aluminium.

Bezsprzecznie zarówno okna, jak i drzwi z PVC od kilkudziesięciu lat cieszą się ogromna popularnością. Jest to głównie spowodowane ich niską ceną, za którą idzie wysoka jakość i ogromny wachlarz wyboru idealnego produktu przez klienta.