Masz chłopaka, ale nie wiesz, jak powiedzieć o tym rodzicom? To może być niezła zagwostka. Jest to pewnie Twój pierwszy chłopak, więc nie wiesz, jak Twoi rodzice zareagują na taką wiadomość. Ale pomyśl  oni też kiedyś mieli pierwszego chłopaka czy pierwszą dziewczynę. Prawdopodobnie też zdają sobie sprawę, że nie żyjesz na innej planecie i raczej są przygotowani na to, że i Ty będziesz w swoim pierwszym związku. Może nawet podskórnie wyczuwają, że już kogoś masz. Powiedzenie im o tym jest tylko postawieniem kropki na końcu zdania.

Lista zalet Twojego chłopaka

Twoi rodzice na pewno będą się martwić, czy Twój wybranek jest ok. Będą ciekawi szczegółów na jego temat: czym się interesuje, czy dobrze się uczy, czy nie imprezuje przesadnie. Aby uspokoić nieco nerwy, przygotuj się do rozmowy z rodzicami: zanotuj te rzeczy, o których chcesz powiedzieć rodzicom. Jak się poznaliście? Co w nim najbardziej lubisz? Oni chcą, abyś była z kimś, kto zasługuje na Twój czas i energię, kto Cię nie zrani. Dlatego pokaż im go od jak najlepszej – ale nie fałszywej – strony.

Wybierz odpowiedni moment

Powiedzenie rodzicom o chłopaku jest dla Ciebie ważne. Dlatego nie mów im o tym w pośpiechu, w przypadkowej sytuacji. Wybierz moment, gdy ani Ty, ani Twoi rodzice nigdzie nie będziecie się spieszyć np. przy poobiedniej herbacie, gdy skończycie oglądać telewizję. Jeśli rozmowa twarzą w twarz jest dla Ciebie za trudna, zacznij rozmowę na ten temat w samochodzie, gdy wszyscy pasażerowie patrzą przed siebie. Można w ten sposób przełamać lody, ale pamiętaj, żeby się przygotować na więcej pytań, które padną już face to face po powrocie do domu.

Bądź szczera w kwestii swoich uczuć

Mieć chłopaka to nie tylko zadanie do odhaczenia. To przecież wiąże się z Twoimi uczuciami. Bądź otwarta wobec rodziców i powiedz im, co Cię zauroczyło w tym chłopaku, dlaczego czujesz się z nim tak dobrze. Twoi rodzicie kochają Cię i chcą Twojego dobra. Jeśli więc podejdziesz do tematu, będąc szczerą wobec nich, zyskasz w ich oczach. Będzie im też łatwiej pogodzić się z tym, że ich córka dorasta, wkracza na swoją własną drogę i także ten świat uczuć i związków właśnie się przed Tobą otwiera.