Szukasz pomysłu na spędzanie wolnego czasu i szukasz odpowiedniego sportu dla siebie? Dzisiaj pokażemy Ci, jakie korzyści można czerpać dzięki bieganiu. Dowiedz się, jak może ono wpłynąć na Twój wygląd i nastrój i zacznij swoją sportową przygodę już dziś!

Pomoże Ci zrzucić kilogramy

Bieganie to prawdziwy pogromca kalorii. Podczas godziny biegu można spalić aż 900 kcal! Jeśli nie jesteś do końca zadowolona ze swojej formy i chcesz schudnąć przed wakacjami, to zacznij biegać! Zamiast oglądać seriale po szkole, wskocz w dresy i idź się poruszać. Możesz wziąć ze sobą słuchawki i słuchać swoich ulubionych piosenek podczas biegania. 

Bieganie podkręca metabolizm

Metabolizm to wszystkie reakcje, które zachodzą w Twoim ciele i prowadzą do wykorzystania energii. Podkręcenie metabolizmu sprawi, że będziesz szybciej spalać kalorie. Dzięki temu możesz pozbyć się zbędnych kilogramów w bardzo krótkim czasie. Bieganie interwałowe (raz szybko, raz wolno) świetnie działa na metabolizm, dlatego warto zapamiętać sobie to ćwiczenie. 

Zastrzyk energii

Wysiłek fizyczny wiąże się zwykle z dużym zmęczeniem. Mamy wrażenie, że nie mamy już siły i zaczynamy marzyć o położeniu się na kanapie. Po ukończeniu treningu okazuje się jednak, że mamy mnóstwo energii i siły do działania. Sport wytwarza tak zwane hormony szczęścia, dzięki którym poprawia się Twój nastrój. Dzięki temu, po wykonaniu ćwiczeń, poczujesz się bardziej zrelaksowana i zadowolona. Będziesz mieć więc motywacji i z łatwością poradzisz sobie z pracą domową czy nauką na sprawdzian. Dodatkowo będziesz czuć ogromną satysfakcję z siebie. Będziesz dumna, że udało Ci się dobiec do celu i że z każdym dniem będziesz w tym coraz lepsza!