Trądzik często uprzykrza życie, jest powodem do żartów i znacznie osłabia pewność siebie. Z tego powodu warto dowiedzieć się, jak przeciwdziałać jego powstawaniu. Poznaj najczęstsze błedy w pielęgnacji i dowiedz się jak zadbać o swoją cerę. 

Nadmierne przesuszanie 

Dziewczyny z tłustą cerą często stosują kosmetyki o działaniu matujących oraz preparaty, które wysuszają skórę. Nie powinno się jednak przesadzać i używać ich zbyt często. Nadmierne stosowanie tego typu kosmetyków sprawia, skóra zaczyna się bronić, a gruczoły produkują więcej sebum. Warto pamiętać, że skóra tłusta potrzebuje również nawilżenia i nie powinno się ciągle jej wysuszać. 

Kontakt twarzy z kosmetykami do włosów

Kosmetyki do pielęgnacji włosów mogą bardzo niekorzystnie wpływać na skórę. Tego typu preparaty nie są tak delikatne, jak te stosowane się do pielęgnacji twarzy, dlatego też mogą ją podrażniać. Jeśli masz wrażliwą cerę, powinnaś zachować szczególną ostrożność. Nie pozwól, by szampon, odżywka lub lakier do włosów miał styczność ze skórą twarzy.  

Zapominanie o porannym myciu 

Oczyszczanie twarzy po poranku powinno wejść Ci w nawyk. Nawet jeśli wydaje Ci się, że twarz jest czysta, warto dokładnie ją umyć. Należy zmyć dokładnie wszelkie zanieczyszczenia i jednocześnie orzeźwić twarz. Jeśli stosowałaś wieczorem maseczkę lub krem do twarzy, to bardzo możliwe, że ich resztki zostawiły osad na skórze. Koniecznie pozbądź się go, zanim nałożysz makijaż. 

Rzadkie zmienianie ręczników i pościeli

Jeśli masz problemy z cerą, powinnaś zadbać o regularne pranie ręczników i pościeli. Wszystkie przedmioty, które mają styczność z Twoją twarzą, powinny być świeże i czyste. Pościel i poszewkę powinnaś zmieniać co najmniej raz w tygodniu. Pamiętaj również, aby używać oddzielnego ręcznika do wycierania twarzy. Nigdy nie używaj tego samego ręcznika do wycierania innych części ciała. Zadbaj również o regularnym czyszczeniu gąbeczek i pędzlów do makijażu. Pamiętaj, by dokładnie umyć je po każdym użyciu. Istotną sprawą jest również przecieranie ekranu telefonu, na którym znajduje się mnóstwo bakterii i który często dotyka Twojej twarzy.

Zbyt częste peelingi

Peeling do twarzy to doskonały sposób, by pobudzić skórę twarzy do działania i głęboko ją oczyścić. We wszystkim należy jednak zachować umiar. Peelingi można wykonywać maksymalnie 1-2 razy w tygodniu. Jeśli będziesz stosować tego typu zabiegi zbyt często, możesz sobie tylko zaszkodzić. Cera stanie się przez to nadwrażliwa i zaczerwieniona.