Świat perfum jest magiczny i zachwycający. Feria zapachów może dosłownie zawrócić w głowie! Do zakupu odpowiednich perfum warto jednak podjeść bardziej racjonalnie i zwrócić uwagę na kilka kwestii. Niestety, samo zapoznanie się z zapachem nie wystarczy, by ocenić, czy jest on dla nas odpowiedni.

Nuty zapachowe - czym są i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Dlaczego samo wąchanie perfum nie wystarczy? Chodzi o to, że zapach... zmienia się w czasie. Producent każdorazowo określa więc nuty zapachowe. Nuty głowy pojawiają się od razu po sięgnięciu po flakonik. To właśnie na ich podstawie na ogół podejmowana jest decyzja o zakupie. Problem w tym, że zapach szybko się ulatnia na rzecz nut serca. To właśnie one nadają charakteru całej kompozycji zapachowej. Utrzymują się na skórze do kilku godzin. Na koniec ujawniają się nuty głębi. Potrzebują one czasu, by rozwinąć się na skórze, w efekcie jednak utrzymują się na niej najdłużej. Stanowią one rodzaj tła dla innych, bardziej intensywnych akordów zapachowych.

Znając dynamikę rozwoju poszczególnych nut, ma się szerszy wgląd w to, jak zapach będzie prezentował się w czasie. Dlatego szukając odpowiednich perfum, warto sprawdzić ich poszczególne nuty zapachowe.

Perfumy - czy producent i design ma znaczenie?

Myśląc o perfumach do głowy przychodzą tacy potentaci jak Chanel czy Dior. Istnieje wiele marek, które słusznie cieszą się zaufaniem klientek i niesłabnącą popularnością. Ceniony na rynku producent perfum z pewnością jest gwarancją wysokiej jakości propozycji zapachowych. Projektanci perfum dbają nie tylko o ich ciekawą kompozycję, skupiając się również na wyglądzie flakonika. Renomowani producenci zawsze będą chcieli poprzez formę flakonika wyróżnić i uatrakcyjnić swoje perfumy. Na ciekawe i designerskie propozycje czekają również miłośnicy perfum. Chętnie komentują oni jak dane perfumy wyglądają. Flakonik pozwala budować markę danych perfum ale nie tylko. Jest to także wyznacznik ekskluzywności. Jeśli dany producent zwraca uwagę na wygląd perfum, oznacza to, że podchodzi on do sprawy bardzo poważanie.

Na rynku istnieje wiele propozycji zapachowych, a nowych perfum wciąż przybywa. Aby znaleźć nowe propozycje, jak i zachować dostęp do tych starszych i wciąż popularnych kompozycji zapachowych wystarczy odwiedzić sklep internetowy perfumy.pl. Przebrnięcie przez różnorodną ofertę nie jest łatwe. Dlatego warto określić swoje oczekiwania względem perfum - wówczas dużo łatwiej będzie je znaleźć poprzez zmniejszenie obszaru poszukiwań.