Cellulit, fałdki tłuszczyku na brzuchu, mało kształtne łydki - to dla wielu kobiet prawdziwe zmartwienie. Zrzucenie nadmiarowych kilogramów wydaje się bajecznie proste w porównaniu z wyzwaniem ujędrnienia newralgicznych partii ciała i wpłynięcia na ich wymarzony kształt. Ale jest na to wygodny i niedrogi sposób - platforma wibrująca. Tylko czy ten sposób rzeczywiście działa?

 

Jak działa platforma wibracyjna?

Platforma wibracyjna do ćwiczeń jest niewielkim urządzeniem przypominającym stepper do fintessu, generującym wibracje o różnych poziomach natężenia. Może ona służyć do wspierania prostych ćwiczeń fitness w warunkach domowych, ale równie dobrze działa jako przyrząd do biernych ćwiczeń. To rozwiązanie, które poprzez wibracje zmusza mięśnie całego ciała do skurczy i rozluźnień, które wpływają na spalanie kalorii, rozbudowywanie tkanki mięśniowej i poprawiają krążenie.

 

Jak poprawnie obsługiwać platformę wibracyjną?

Platforma fitness z pewnością nie sprawi Ci żadnych trudności, jeśli chodzi o jej obsługę. Możesz jej używać na stojąco - na przykład gdy nie masz ochoty na trening, za to wolisz obejrzeć ulubiony serial lub poczytać książkę. Przy użyciu specjalnych hantli wibracyjnych można dodatkowo wzmocnić efekt treningu. Nakładka do masażu stóp uczyni trening jeszcze bardziej korzystnym dla osób, które poszukują czegoś pomiędzy treningiem fizycznym, a relaksem. Gumy do fitnessu pozwolą poprzez rozciąganie na platformie uzyskać dodatkowe korzyści wynikające ze stretchingu całego ciała, a pulsometr sprawdzi, czy Twój trening odbywa się na prawidłowym poziomie.

 

Czy taki trening daje prawdziwe efekty?

Opinie na temat platform wibrujących są wyjątkowo korzystne, szczególnie wśród osób, które od lat poszukiwały czegoś, co pomoże im znaleźć kompromis między treningiem, a brakiem czasu na chodzenie do klubu fitness. Skuteczność używania platformy wibrującej najlepiej oceniać po kilku tygodniach systematycznych treningów na niej. To łatwy sposób na zwiększenie efektów treningu domowego na macie - po miesiącu ćwiczeń na platformie zyski z jej używania są dwukrotnie większe, niż w przypadku ćwiczeń domowych bez obciążenia wibracjami! Ewenementem tego urządzenia jest to, że pozwala ono na trening bierny, jedynie poprzez stanie lub siedzenie na platformie, na przykład przy prasowaniu lub oglądaniu telewizji, ale również na aktywny trening, maksymalizujący rezultaty. A są one imponujące - mocniejsze ukrwienie dolnych partii ciała, redukcja cellulitu, ujędrnienie ciała i wzmocnienie mięśni, a także widoczne efekty odchudzania.